3D tiskové materiály – doporučené nastavení

PLA - chladiče, které ochlazují model, je nejlepší mít zapnuté na maximum. Pro dobré přilnutí modelu k podložce, doporučujeme natřít podložku lepidlem či roztokem acetonu s ABS strunou.
Doporučená teplota extruderu: 195°C
Doporučená teplota podložky: 50°C

ABS - chladiče, které ochlazují model, je potřeba mít vypnuté. Pro přilnutí modelu k podložce, je nutné natřít podložku lepidlem či hustším roztokem acetonu s ABS strunou.
Doporučená teplota extruderu: 230°C
Doporučená teplota podložky: 85°C

HIPS - chladiče, které ochlazují model, je potřeba mít vypnuté. Pro přilnutí modelu k podložce, je nutné natřít podložku lepidlem či hustším roztokem acetonu s ABS strunou.
Doporučená teplota extruderu: 210°C
Doporučená teplota podložky: 85°C

PVA - chladiče, které ochlazují model, je nejlepší mít zapnuté na maximum. Materiál PVA má nejlepší výsledky v kombinaci s PLA materiálem. Doporučujeme tisknout pomaleji. Po ukončení tisku je nutné materiál uzavřít do vzduchotěsného obalu, aby materiál nezvlhnul a nezměkl.
Doporučená teplota extruderu: 205°C
Doporučená teplota podložky: 40°C

Flex - chladiče, které ochlazují model, je nejlepší mít zapnuté na maximum. Při tisku je nutné vypnout retract extruderu a zvýšit přítlak struny. Doporučujeme tisknout velmi pomalu.
Doporučená teplota extruderu: 195°C
Doporučená teplota podložky: 40°C

Elastic – chladiče, které ochlazují model, je nejlepší mít zapnuté na maximum. Při tisku je nutné vypnout retract extruderu a zvýšit přítlak struny. Doporučujeme tisknout velmi pomalu. Pro dobrý posun struny do extruderu je potřeba namazat teflonovou trubičku, popř. trubičku vůbec nepoužívat.
Doporučená teplota extruderu: 195°C
Doporučená teplota podložky: 40°C

PETG (někdy také T-Glase) - chladiče, které ochlazují model, je nejlepší mít zapnuté na maximum. Pro dobré přilnutí modelu k podložce, je dobré natřít podložku lepidlem či roztokem acetonu s ABS strunou. Doporučujeme tisknout pomaleji.
Doporučená teplota extruderu: 200°C
Doporučená teplota podložky: 70°C

Laywood - chladiče, které ochlazují model, je nejlepší mít zapnuté na maximum. Pro dobré přilnutí modelu k podložce, je dobré natřít podložku lepidlem či roztokem acetonu s ABS strunou. Doporučujeme tisknout pomaleji.
Doporučená teplota extruderu: 200°C
Doporučená teplota podložky: 40°C

Laybrick - chladiče, které ochlazují model, je nejlepší mít zapnuté na maximum. Pro dobré přilnutí modelu k podložce, je dobré natřít podložku lepidlem či roztokem acetonu s ABS strunou. Doporučujeme tisknout pomaleji.
Doporučená teplota extruderu: 165°C pro hladký povrch, 210°C pro hrubší povrch
Doporučená teplota podložky: 40°C

Nylon (PA6) - chladiče, které ochlazují model, je potřeba mít vypnuté. Pro dobré přilnutí modelu k podložce, je dobré natřít podložku lepidlem UHU. Doporučujeme tisknout pomaleji.
Doporučená teplota extruderu: 260°C
Doporučená teplota podložky: 115°C

Polykarbonát (PC) - chladiče, které ochlazují model, je potřeba mít vypnuté. Pro dobré přilnutí modelu k podložce, je dobré natřít podložku lepidlem či roztokem acetonu s ABS strunou. Doporučujeme tisknout pomaleji.
Doporučená teplota extruderu: 270°C
Doporučená teplota podložky: 120°C

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>